LPN S.R.O.
Filtr
Cena
600
4 500
spokojení zákazníci
infolinka
pondělí - pátek
8:00 - 17:00
po domluvě i mimo tuto pracovní dobu
www.lpnpostele.cz

Naše prodejny

PROVOZOVNA NAPAJEDLA

Dvořákova 1526

Napajedla 763 61

Tel: +420 577 943 191

Mobil: +420 773 488 161

e-mail: obchod@lpnvoziky.cz

BUSINESS PARK RADOTÍN

Věštínská 1611/19

Praha 153 00

Tel: +420 257 224 305

Mobil: +420 773 134 355

e-mail: praha@lpnvoziky.cz

PROVOZOVNA (SLOVENSKO)

Topoľová 991

Nová Dubnica 018 51 - Slovensko

Mobil: +421 (0) 908 127 884

e-mail: obchod@voziky-skutre.sk

LPN s.r.o. - ekatalog.czZdravotní potřeby, pomůcky - ekatalog.cz

Dětský sortiment

Péče o zdravotně postižené dítě je výzvou, které rodiče čelí den co den. Musíte mít vždy na paměti, že se staráte o malou osobu, která neměla tolik štěstí jako ostatní děti. Dítě nemůže být zbaveno svých práv, má právo:

- být milováno takové, jaké je
- rozvíjet se tak moc, jak jen to jeho stav umožňuje

Rodič, který bude rozumět svému dítě, a dá mu co nejvíce nezávislosti, bude ho učit sebepřijetí a zasadí do jeho mysli pozitivní přístup a odolnost, dává dítěti neuvěřitelnou sílu. Postižení způsobuje strach, stud a rozpaky. S těmito pocity musí člověk bojovat. Je důležité nesoustředit se na postižení dítěte, ale na jeho potenciál. I postižené děti dosáhnou pokroku, pokud na jejich vývoji někdo soustavně pracuje. Tato malá zlepšení přináší radost a motivaci pro další práci. Často se stává, že drahé a dlouhotrvající rehabilitace nepřináší příliš velké zlepšení, ale i sebemenší pokrok je v tomto zápase velkou odměnou.

Dítě s postižením i přes výzvy, které přináší do rodiny, může být zdrojem velké radosti a uspokojení. Vychovávat takové dítě vás učí pokoře, trpělivosti, citlivosti, empatii a oddanosti. Dítě splácí vaše úsilí neomezenou láskou a náklonností.

Pojďme si představit pár knih pro začátek:

JAK PEČOVAT O VAŠE POSTIŽENÉ DÍTĚ (kniha, která přinesla naději tisícům dětí)

Kniha amerického lékaře je určena především rodičům, kteří mají děti s některou z poruch mozkové činnosti. Autor objasňuje, proč by se postižené děti měly léčit, jak by se měly léčit a jak důležitou roli v jejich léčení hrají právě rodiče. Ve své knize autor vzpomíná na velmi složitou cestu, kterou prošel on a jeho tým, než nasbírali potřebné znalosti a zkušenosti z nejrůznějších oborů, vypracovali speciální léčebné metody a založili Institut pro zvyšování lidského potenciálu, kde dnes léčí tisíce dětí. Pro děti a rodiče mají vypracovány různé diagnostické testy a speciální cvičební programy na léčbu nerůznějších poruch mozkové činnosti. Kniha je doplněna různými tabulkami, testy, výzkumy a příběhy z autorovy praxe.NARODILO SE S PROBLÉMY A CO BUDE DÁL?

Kniha seznámí čtenáře s prožitky a zkušenostmi pěti rodin, do nichž se narodilo dítě se závažnými zdravotními komplikacemi. Uvádí některé obecnější charakteristiky vývoje dětí s problémy, zejména dětí, které se narodily předčasně, a upozorňuje na obtížnou prognózu pozdějšího vývoje z raného období života. Sleduje vývoj dětí spolu s rodiči a psychology již v průběhu těhotenství, po porodu, po propuštění do domácí péče až do dosažení školního věku. Zmiňuje se o těžkostech, které musejí rodiče dětí s vývojovými problémy často překonávat.
Další potřeby pro děti:

Dalšími potřebami důležitými pro nemocná i zdravá miminka jsou jistě dětské kočárky, kterých je na trhu nepřeberné množství. Při převozu dětí je zákonem povinná dětská autosedačka, které je nutno vybírat s ohledem na věk a váhu dítěte. V zimních měsících je pro pohodlí a teplo dítěte důležitý dětský zimní fusak, který je dostatečně teplý. Při krmení větších dětí je potřeba se vybavit dětskou stoličkou nebo klozetovým křeslem. Stoličky a křesla jsou vybaveny pásy, opěrkami na nohy. Jsou velmi stabilní a uzpůsobeny k pohodlnému sezení dítěte, ale také nemožnosti jeho vyklouznutí ze sedačky.

 

Náš tip
KŘESLO KLOZETOVÉ

KŘESLO KLOZETOVÉ

1 000 Kč
Dětské klozetové křeslo.
více informací
AUTOSEDAČKA

AUTOSEDAČKA

3 900 Kč