LPN S.R.O.

Novinky emailem

Máte zájem o zasílání novinek ?spokojení zákazníci
infolinka
pondělí - pátek
po domluvě i mimo tuto pracovní dobu

Naše prodejny

PROVOZOVNA UH.BROD

Předbranská 415

Uherský Brod 688 01

Tel: +420 774 137 060

Tel 2: +420 739 654 499

e-mail: lpnvoziky@seznam.cz

LPN s.r.o. - ekatalog.czZdravotní potřeby, pomůcky - ekatalog.cz

Dotazy

Odpovědi na často kladané dotazy a poradna (neustále doplňujeme!)

Stále váháte a nevíte, zda-li koupit, nekoupit?
Máte hlavu plnou otázek?
Zde můžete najít nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud svoji odpověď nenajdete, můžete zkusit náš blog www.lpnvoziky-blog.com, nebo zavolat na telefonní číslo 774 137 060 a nebo vyplnit následující formulář a my Vám co nejrychleji Váš dotaz zodpovíme. Také Vám poradíme jak správně vybrat vhodnou pomůcku právě pro Vás.

Pro koho jsou elektrické skútry vhodné?
Jednoduše řečeno, pro každého. Ať už máte jakékoliv zdravotní omezení (máte potíže s chůzí, s dýcháním, jste po operaci,...), ať už máte jakýkoliv věk (zde pozor, viz otázka druhá). Obsluhu zvládne každý, je velice jednoduchá. Skútr Vám upravíme přesně tak, aby Vám vyhovoval, na míru a dle potřeb.

Od jakého věku je možné elektrický skútr nebo vozík řídit?
Minimální věk pro řízení elektrického skútru je 16 let, pokud skútr jezdí maximální rychlostí 10 km/h. Pokud elektrický skútr/vozík jezdí maximální rychlostí menší než 10 km/h, není stanoven žádný minimální věk.
Pro děti mladší 16ti let lze požádat o výjimku, o kterou můžete zažádat na silničním správním úřadu. Zavolejte, poradíme Vám jak na to.

Zvládnu elektrický skútr ovládat? Jak funguje?
Jistě, je to velmi jednoduché. Téměř každý skútr je spuštěn otočením klíčku v zapalování. Poté stisknete páčku k sobě a vyjedete na bezstarostnou jízdu. Chcete zastavit? Pak stačí páčku pouze pustit, automaticky zabrzdíte-ihned stojíte. Každý skútr je vybaven osvětlením, směrovkami, klaksonem a dalším, když tato potřebujete, stačí stisknout tlačítka, jsou umístěna na přístrojové desce. Jsou snadno k nalezení a je snadné je ovládat.
Přijďte si k nám vyzkoušet z několika druhů elektrických skútrů a zjistíte sami jak jednoduché to je.
Chcete si skútr vyzkoušet u Vás doma, ve svém vlastním prostředí? I to je samozřejmě možné. Zavolejte a domluvte si termín, přijedeme k Vám.

Musím pro řízení elektrického skútru vlastnit řidičský průkaz?
Ne, nemusíte. Elektrické skútry pro seniory jsou úplně něco jiného než klasické skútry. Ale samozřejmě musíte dodržovat určitá pravidla silničního provozu.

Kde tedy všude mohu s elektrickým skútrem jezdit?
S elektrickými skútry a vozíky můžete jezdit na chodníku, po stezkách, cyklostezkách, pěšinách a vozovce. Nesmíte vjet na dálnici či rychlostní silnici.
Pro řízení nepotřebujete vlastnit řidičské oprávnění, avšak musíte dodržovat pravidla jako například:
- pokud pojedete po chodníku, neměli byste jet rychlostí vyšší než 6 km/h
- pokud řídíte ve tmě nebo snížené viditelnosti na vozovce, je nutné mít zapnutá světla.
A protože nám záleží na Vaší bezpečnosti. Při nákupu elektrického skútru budete informování a proškoleni jak správně jezdit, jak skútr obsluhovat a užívat.

Jaké maximální rychlosti elektrické skútry dosahují?
Jelikož nepotřebujete vlastnit řidičské oprávnění, jsou tyto elektrické skútry omezeny rychlostními limity a výkonem motoru. Dle typu skútru můžete dosáhnout rychlosti 17-21 km/h. Nejvíce běžná rychlost je však 12-15 km/h.
Rychlost si volíte sami regulátorem-spínačem rychlosti, ten lze nastavit od 1 km/h po tu nejvyšší.

Koupím si elektrický skútr, vozík, postel. Co když se pokazí? Kam se obrátit?
Naše firma poskytuje záruční i po záruční servis, který provádí vyškolený technik s certifikátem. Také máme veškeré náhradní díly na všechny pomůcky, které prodáváme.
NAŠE RADA!!
Ať už se rozhodnete koupit elektrickou pomůcku kdekoliv, zeptejte se prodejce, zda-li je Vám schopen i poté, co si u něj elektrický produkt zakoupíte, poskytnout později potřebný servis/opravu a hlavně náhrádní díly při možném poškození. Některé elektrické součástky nelze opravit, je potřeba je vyměnit za nové!!

Mohu s elektrickým skútrem jezdit i v dešti?
Ano, není to problém. Pokud Vás cestou zastihne déšť, nejdůležitější je mít zakryté řízení kde se nachází elektronika (hlava vozíku), můžete použít jen obyčejný sáček. Hlava vozíku se musí chránit, aby dovnitř nenatekla voda. Můžete si zakoupit pláštěnku-pončo, kterou schováte nejen sebe, ale i část vozíku. Po příjezdu domů, pokud je to možné, vozík otřete suchým hadříkem a nechejte stát v suchém prostředí.

      Foto: Invacare Meteor
Foto:Pride Luna                               

Mohu s elektrickým skútrem jezdit i v zimě, i ve sněhu?
Ano, samozřejmě. Elektrické skútry jsou vhodné pro celoroční provoz. Nejdůležitější je mít baterie plně nabité! A také se teple obléci! Jinak platí pravidla stejná jako pro jízdu v dešti.

   
Foto: Sterling XS
                                                                                                            Foto: City Tour 3


Foto: Booster Trophy VI.


Kontaktní formulář